top of page

СТРАТЕГІЧНИЙ ПЛАН ДІЯЛЬНОСТІ МОН ДО 2027 РОКУ

https://mon.gov.ua/ua/strategichnij-plan-diyalnosti-mon-do-2027-roku

 Національний портал з імонізації 

https://vaccine.org.ua/

258 найпоширеніших питань про вакцинацію та відповіді на них від медичних експертів доступні на Національному порталі з імунізації

https://moz.gov.ua/article/news/258-najposhirenishih-pitan-pro-vakcinaciju-ta-vidpovidi-na-nih-vid-medichnih-ekspertiv-dostupni-na-nacionalnomu-portali-z-imunizacii

ДОСТУП ДО УЧАСТІ У КОНКУРСАХ ПРОЄКТІВ ПРОГРАМИ INTERREG

                       "Дунайська регіональна програма 2021-2027" 

https://docs.google.com/document/d/1IIhujUS67BVm_lcHvS-9fI7QgcPyHhJH/edit

 

Про запобігання та протидію домашньому насильству в умовах
воєнного стану в Україні

https://drive.google.com/file/d/18EXpnAFDg8xevV8JX-nVOFYlyGvBPx_r/view?usp=sharing

ПОСТАНОВА
від 16 лютого 2022 р. № 129
Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 658  від 27 листопада 2019 р. № 972

https://drive.google.com/file/d/1JIE_TTM9V0bVaB32jqaT5eRaQiGfpMci/view?usp=sharing

Методичні рекомендації "Перша  психологічна допомога. Алгоритм дій"

https://drive.google.com/file/d/1cFDClAw8zjhOCItDNY34lx-hkDQ5LpDK/view?usp=sharing

https://docs.google.com/document/d/1xUJZQus66sfELodCy7q_N2-QkjmoqbE4/edit

Турбуючись про дітей, які страждають від наслідків війни в Україні, Міністерство освіти і науки у співпраці з дитячим психологом підготувало серію інформаційних матеріалів «Психологічна турбота від Світлани Ройз».
          Під час військових дій діти є однією з найбільш вразливих категорій і потребують психологічної підтримки. На допомогу батькам та вчителям створено відеоінструкції та інфографіки, які містять рекомендації та практичні поради для батьків, що наразі:
перебувають з дітьми в бомбосховищах та укриттях;
пересуваються в інші міста;
залишаються вдома та чекають на повернення рідних-героїв із зони бойових дій.
Як подбати про дитину, якщо ви з нею знаходитеся в укритті? 

1.    Нам потрібно чесно і дуже короткими фразами відповідати на питання дітей, навіть найбільш тривожні. Пояснити, що в нашій країні війна, але наша армія зупиняє всі сили ворога. Робити акцент: «Наша армія дуже сильна». Пояснити сигнали сирени : «Коли ти чуєш сирену, це означає, що наша армія поруч, вона виявила небезпеку і бореться з нею. І це означає, що про нашу небезпеку дбають». Треба запевнити дитину, що зараз ми в безпеці. «Я - дорослий, я тебе захищу,  я з тобою». «У нас є план, я знаю, що робити». Не соромитися за страх і дозволяти виявляти будь-які емоції. Не порівнювати з іншими, навпаки-бадьорити: «Ти –молодець, ти так гарно справляєшся».
2.    Переміщуючись в укриття взяти з собою іграшку, чи іншу улюблену річ, чи стискати руку. Просити дитину, щоб обійняла нас міцно-міцно.
3.    Робити будь-які вправи, що задіюють тіло: вправи на розтягування, потягування та інші. Дати гру в телефоні.
4.    Підлітки можуть дистанціюватися, уникати всього, сидіти в тік-тоці, не реагувати. Це їх спосіб впоратися з напругою. Варто дати їм конкретне доручення, дати можливість проявити емоції.
5.    Важливо разом співати і дати можливість дитині -  в малюванні, ліпленні – трансформувати свій страх і напругу. Уявити себе, село, місто, країну  під веселкою – під захисним куполом. Малювати, створювати уявні та зроблені з підручних матеріалів захищені простори.
6.    Якщо дитина бліда, розгойдується та не реагує на контакт – розтерти руки, мочку вуха, дати шоколад і солодкий чорний чай, взяти на руки, похитати, почати співати пісню, яку дитина пам'ятає. Звертатися на ім'я і говорити : « Мама і тато поруч». « Ми обов'язково впораємося. Ми дуже сильні».
Низку відповідних матеріалів, що постійно поповнюється, розміщено на сайті Міністерства освіти і науки  України (https://mon.gov.ua/ua/news/mon-zapuskaye-informacijnukampaniyu-pro-te-yak-zaspokoyiti-ditej-pid-chas-vijni), багато ресурсів пропонується громадськими організаціями в мережі Інтернет. Просимо розсилати подібну інформацію в групи батьків у соціальних мережах тощо.
Начальник відділу освіти                                          
  Галина Федик

Файлы для загрузки

1.PNG
bottom of page